JIŽ JSME POMOHLI

 

35151238_2107253405968649_3815569282712993792_n

Renata

Kompenzační pomůcky: zvukový přijímač, zvukový mikrofon, náhradní akumulátor a kompletní vodotěsná sada

Částka: 60 200 Kč

Jmenuji se Renata. Je mi 43 let a již 41 let jsem sluchově postižená. Ohluchla jsem ve svých dvou letech, kdy jsem onemocněla zápalem plic. Nosila jsem sluchadla, která mi pomáhala do té míry, že jsem slyšela, ale nerozuměla jsem řeči. Po porodu se mi sluch zhoršoval natolik, že mi lékaři odmítli předepsat nová sluchadla. Doporučili mi kochleární implantát. Od prvního lékařského doporučení do vlastní operace uběhl jeden rok. Od ledna 2017 jsem uživatelkou kochleárního implantátu.

Pracuji v Cross Cafe ve výrobě, kde potřebuji přesně porozumět pokynům. Je zde nutná komunikace. Potřebuji zlepšit komunikaci v práci. Mám rodinu, dvě malé děti. Hodně sportuji, jezdíme s rodinou na kolech, plavat. Hrajeme s dětmi squash a stolní tenis. Děti mi vždy pomáhají s komunikací, ale kochleární implantát mi umožňuje větší samostatnost a nezávislosti. Když budu mít další pomůcky, pomůže mi to ke zlepšení komunikace s dětmi, když na mě volají. Časem budu moci i telefonovat a nebudu závislá na cizí pomoci. Díky vodotěsné sadě budu zároveň rozumět dětem v bazénu, když budou cokoliv potřebovat.

Děkuji všem, kteří mi přispěli ke koupi kompenzačních pomůcek, jež jsou pro mne finančně velice náročné.

 

 

 

 

35151238_2107253405968649_3815569282712993792_n

Jana

Kompenzační pomůcky: zvukový přijímač, zvukový mikrofon a náhradní akumulátor

Částka: 39 800 Kč

Narodila jsem se v roce 1983, kdy podpora dětí se sluchovou vadou nebyla tak velká jako dnes, ať už v oblasti terapeutické či kompenzačních pomůcek. V roce a půl mi byla zjištěna praktická hluchota na obou uších, a já dostala velké krabičkové sluchadlo. Krabičku zavěšenou na krku připevněnou k hrudníku podomácku vyrobeným závěsným systémem, ze které vedly káblíky se špunty do uší. Na tohle sluchadlo jsme nějakou dobu čekali. O pár let později jsem díky ní dostala jedno kvalitnější závěsné sluchadlo na levé ucho.

Měla jsem a mám báječnou rodinu, která se mi hodně věnovala a udělala pro mě vše, co bylo v jejich silách. Maminka se mnou trénovala poslech se sluchadly, učila mě odezírat a mluvit pomocí vlastních vzdělávacích postupů. Důsledně a několikrát denně. Jelikož jsem velmi málo slyšela a řeči nerozuměla, musela mi mamka veškerá slova doslova naservírovat a pomoci mi je v rámci možností naposlouchat. Díky ní jsem se zvládla zařadit do slyšící společnosti. Chodila jsem do běžné základní školy. Poté jsem přešla na gymnázium pro sluchově postižené, jelikož jsem se chtěla také potkávat s nedoslýchavými lidmi. Následně jsem vystudovala vysokou školu.

Nyní pracuji ve Svazu neslyšících a nedoslýchavých osob v ČR jako zástupkyně ředitele. Téměř celý život tedy žiji s praktickou hluchotou na jednom uchu a s úplnou na druhém. Sluch se mi začat trochu zhoršovat a já se rozhodla pro operaci kochleárního implantátu. Nastal kouzelný čas objevování nových zvuků a lepšího rozumění řeči. Intenzivně trénuji poslech řeči i dalších zvuků. Bez odezírání se však stále neobejdu. Implatace pro mě přišla už pozdě. Nejlepší využití kochleárního implantátu mají malinké neslyšící děti, jejichž sluchové dráhy a sluchové centrum v mozkové kůře jsou ještě tzv. „živé“.

Ale i tak jsem moc ráda, že kochleární implantát mám :-))

Ráda se vzdělávám a chodím na různé přednášky, kde mám možnost využívat podpory tlumočníka znakového jazyka. Abych lépe rozuměla přednášejícím a chodila i na další přednášky a workshopy, kde tlumočení či simultánní přepis zajištěny nebývají, tak potřebuji speciální kompenzační pomůcky.

Mezi ně patří speciální poslechový systém Roger a Pen, kompatibilní s kochleárním implantátem, jenž je finančně náročnější a já Vám milí čtenáři velmi děkuji za Váš finanční dar, díky kterému budu moci také lépe rozumět řeči.